Sobota na biegowej ścieżce

W sobotę odbyły się kolejne zajęcia na biegowej ścieżce, organizowane przez Fundację Rozwoju Sportu w Lublinie. Z uwagi na bieg City Trail (piszemy o nim obszernie powyżej) frekwencja na treningach z Piotrem Kitlińskim była tym razem niewielka.


W grupie początkującej tym razem było dwóch panów. Wykonaliśmy trucht 1 km, rozgrzewkę z przebieżkami 2 x 100 m i 2 x 50 m, a następnie bieg 3 km w spokojnym tempie. Kolejnym punktem zajęć była nauka pokonywania płotków tzw pędzel płytowy. Na koniec spokojny trucht – zdradza kulisy zajęć trener Kitliński.
Grupa zaawansowana, w której tym razem ćwiczyło siedmiu śmiałków, miała o wiele trudniej. – Zafundowałem uczestnikom trening bardzo poprawiający. Po rozgrzewce do do wykonania była zabawa biegowa: 5 x 3 minuty z przerwą 4-minutową. Przez 3 minuty przebiegali około 850 metrów. I na koniec trucht uspokajający – mówi Piotr Kitliński.
Kolejne zajęcia, już w sobotę. Grupę początkująca czeka rozruch przed niedzielnym biegiem Chęć na pięć. Grupa zaawansowana będzie biegała kolejne odcinki w zabawie biegowej.
Zbiórka o 9:30 i 11 na lubelskim stadionie lekkoatletycznym. MAG