Starosta świdnicki wyróżnił sportowców

Najlepsi sportowcy powiatu świdnickiego w 2017 roku zostali wyróżnieni przez starostę Dariusza Kołodziejczyka i przewodniczącego Rady Powiatu Marcina Najdę.
Nagrody: puchary, dyplomy oraz bony na zakup sprzętu sportowego trafiły do 14 zawodniczek i zawodników z gmin: Mełgiew, Rybczewice, Trawniki, a także miasta i gmin Piaski i Świdnik.

Wyróżnieni sportowcy

Gmina Mełgiew

Maciej Krukowski (11 lat, MKS Avia Świdnik) – z drużyną piłkarską m.in. zajął 1. miejsce w Dziecięcej Halowej Lidze Mistrzów.
Alicja Niewiadomska (13 lat, Lubelski Klubu Karate Shotokan) – zajęła 1. miejsce w kategorii kata na mistrzostwach w Borzęcinie.
Robert Szostakiewicz (12 lat, tenis ziemny) – zajął czołowe lokaty na turniejach rangi mistrzowskiej, wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej.

Miasto i Gmina Piaski

Hubert Kalita (8 lat, LKS Piaskovia) – najlepszy zawodnik drużyny piłkarskiej w swojej kategorii wiekowej.
Piotr Kierepka (15 lat, LKS Piaskovia) – czołowy zawodnik drużyny piłkarskiej w swojej kategorii wiekowej, kapitan zespołu i filar defensywy, był najlepszym zawodnikiem rundy jesiennej.
Weronika Krysa (15 lat, LKS Wierzchowiska) – kapitan zespołu i wyróżniającą się zawodniczką drużyny piłkarskiej juniorek oraz III-ligowego zespołu.

Gmina Rybczewice

Damian Kapica (12 lat, LKS Piaskovia) – był członkiem kadry woj. lubelskiego w piłce nożnej w roczniku 2005; ponadto wraz z drużyną zajął II miejsce w mistrzostwach powiatu w tenisie stołowym.
Ryszard Podolak (9 lat, GLKS Victoria) – kapitan drużyny w kat. orlików młodszych, tegoroczny finalista rozgrywek okręgowych w tej kategorii wiekowej oraz najlepszy strzelec zespołu.

Miasto i Gmina Świdnik

Grzegorz Kanikuła (37 lat, Hetman Lublin) – w 2017 roku zajął 2. miejsce w mistrzostwach Europy w kręglach klasycznych
Emil Krzykała (16 lat, KP Avia Świdnik) – zajął 1. miejsce w letnich mistrzostw Polski juniorów na dystansie 100 m stylem dowolnym.
Piotr Sawicki (43 lata, Integracyjne Centrum Rehabilitacyjne Start Lublin) – z reprezentacją Polski zdobył brązowy medal mistrzostwa świata w łucznictwie klasycznym osób niepełnosprawnych

Gmina Trawniki

Kamil Matusiak (15 lat, KS Taekwondo) – zajął 1. miejsce w konkurencji indywidualnych technik specjalnych i 3. miejsce w konkurencji indywidualnych walk międzywojewódzkich mistrzostw juniorów młodszych.
Katarzyna Nowomiejska (18 lat, KS Taekwondo) – zajęła 3. miejsca indywidualnych walkach, układach stopni uczniowskich oraz formalnych w międzywojewódzkich mistrzostwach juniorek.
Patryk Tarczyluk (15 lat, tenis stołowy) – zajął 1. drużynowo i 2. miejsce indywidualnie w mistrzostwach powiatu świdnickiego; jest także czołowym zawodnikiem piłkarskiej drużyny juniorów LKS Piaskovia.