Święta już blisko? Chcesz wysłać paczkę kurierem do Anglii? Zrób to jak najszybciej

Wysyłka paczek kurierem do Anglii na ogół jest łatwa i szybka, ale wyjątki stanowią okresy przed świętami i innymi, równie ważnymi okazjami. Wówczas należy pośpieszyć się z nadaniem przesyłki i zrobić to odpowiednio wcześnie. Kiedy warto wysłać paczkę do Wielkiej Brytanii, która ma dotrzeć na święta Bożego Narodzenia?

Czas wysyłki paczki do Anglii ma znaczenie

Okres przedświąteczny obfituje w zamówienia ze sklepów internetowych, często również tych zlokalizowanych za granicą. Wpływa to na znaczne zwiększenie liczby nadawanych przesyłek, co z kolei powoduje wydłużenie czasu oczekiwania na nadejście kupionego produktu. Taka sama sytuacja dotyczy wysyłania prywatnych paczek kurierem z Polski do Anglii. W sytuacji, gdy adresat może odebrać przesyłkę wcześniej, lepiej zdecydować się na jej wysłanie już w listopadzie.

Tani kurier do Anglii? To nie takie trudne!

Obecnie konkurencja na rynku przesyłek kurierskich do Wielkiej Brytanii jest naprawdę duża, co skutkuje pojawianiem się licznych firm i platform logistycznych, jak na przykład euro-paka.pl. Wiele z nich oferuje atrakcyjne ceny i szybki termin dostarczenia paczki do adresata, również w sezonie okołoświątecznym. Przed nadaniem przesyłki warto zorientować się w przewidywanym terminie doręczenia i wybrać takiego kuriera z Polski do Anglii, który spełni Twoje oczekiwania.

Kiedy wysyłać paczku kurierem do Anglii?

Jeśli zamierzasz wysłać towar, który może poczekać na Święta już w Wielkiej Brytanii, często dobrym pomysłem jest nadanie go jeszcze w listopadzie. Wówczas ruch na granicy jest nieco mniejszy, a paczki przybywają do adresata znacznie szybciej niż w połowie grudnia. Doskonałą opcją jest wysłanie produktów przed Black Friday, kiedy to wiele osób decyduje się na zamawianie towarów ze sklepów internetowych. Taki stan rzeczy wpływa na zwiększenie liczby paczek dostarczanych wewnątrz kraju i pomiędzy poszczególnymi państwami.

Kurier do Anglii a Brexit

Tegoroczne święta będą różnić się od innych również w związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Istnieje bowiem ryzyko, że nie zostanie wypracowane porozumienie pozwalające na wysyłanie towarów bez dodatkowej kontroli celnej. W takiej sytuacji przesyłki będą spędzać znacznie więcej czasu na granicy, co wydłuży termin dostarczania ich do adresatów. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli planujesz wysłać paczkę kurierem do Anglii w grudniu. W tym okresie wiele firm i osób prywatnych będzie bowiem korzystać z ostatniej możliwości nadania towarów bez dodatkowych opłat i formalności.

Jak nadać paczkę kurierem z Polski do Anglii w szybki sposób?

Jeśli zależy Ci na szybkim dostarczeniu paczki kurierem z Polski do Anglii, a do Świąt zostało już tylko kilka dni, dobrym pomysłem jest skorzystanie z opcji priorytetowych. Zazwyczaj wymagają one dopłacenia konkretnej sumy, ale niekiedy są jedynym rozwiązaniem, które pozwala na dowiezienie przesyłki na czas. Nie wszystkie firmy kurierskie udostępniają taką opcję, dlatego przed skorzystaniem z usługi wybranego przewoźnika należy zapoznać się z jego ofertą.

Cena kuriera do Anglii

Cena nadania przesyłki kurierem do Anglii nie zmienia się wraz z nadejściem okresu okołoświątecznego. Takie paczki można wysłać już za około 60 zł, ale wszystko zależy od dokładnej oferty konkretnego przewoźnika. Sytuacja będzie wyglądać inaczej dopiero w styczniu, dlatego wszystkie przesyłki nadane w związku ze świętami Bożego Narodzenia utrzymają swoje standardowe ceny.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here