W szpitalu szczepień się nie boją

Do 13 stycznia 195 pracowników włodawskiego szpitala zaszczepiło się przeciw Covid-19. To zdecydowana większość z liczącej ok. 250 osób załogi. Wkrótce szpital rusza z masowymi szczepieniami. Jako jedyna placówka w powiecie będzie miał do dyspozycji aż 210 dawek tygodniowo, podczas gdy zwykły POZ będzie mógł w tym czasie zaszczepić tylko 30 pacjentów.

Pierwsze szczepienia załogi włodawskiego szpitala i innych osób z tzw. grupy 0 zaczęły się pod koniec grudnia 2020 r. Początkowo zainteresowanie nie było duże, by nie rzec znikome, ale cały czas rosło. Do 13 stycznia szczepionkę przeciw Covid-19 przyjęli wszyscy lekarza i zdecydowana większość pielęgniarek, salowych, pracowników obsługi technicznej i administracji – w sumie 195 osób z liczącej ok. 250 osób załogi.

To bardzo dobry wynik, który pozwoli dyrekcji na spokojniejsze patrzenie w przyszłość, bo jedną z największych bolączek włodawskiej lecznicy jest brak personelu (urlopy i zwolnienia lekarskie). Dobra wiadomość dla pacjentów jest taka, że szpital dostanie do dyspozycji aż 210 dawek szczepionki tygodniowo, a nie – jak zwykłe POZ-y – tylko 30.

– Zapisać się na szczepienie w szpitalu mogą wszyscy, bez znaczenia jest miejsce zamieszkania czy zaopcjowanie do lekarza rodzinnego – mówi dyrektor Teresa Szpilewicz.

Rejestrację pacjentów w wieku powyżej 80 lat zaczęła już większość POZ-ów w gminach. W powiecie włodawskim na szczepienie będzie można się zapisać w każdej gminie. Jako ostatni na listę NFZ wpisał się NZOZ z Hanny. Informacje o tym, w jaki sposób się zapisać na szczepienie przeciw Covid-19 pacjenci mogą znaleźć na stronach gminnych samorządów lub dzwoniąc na specjalne infolinie, które wkrótce mają zostać uruchomione osobno dla każdej gminy. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here