Teraz „święta wojna”

Joanna Szarawaga w sobotę w Kobierzycach była nie do zatrzymania dla rywalek. Kołowa MKS Perła zdobyła sześć bramek

Szczypiornistki MKS Perła Lublin po raz kolejny w obecnym sezonie, znalazły sposób na KPR Gminy Kobierzyce. Mistrzynie Polski wygrały sobotnie, wyjazdowe spotkanie 20. kolejki PGNiG Superligi 33:26 i utrzymały w tabeli rozgrywek czteropunktową przewagę nad drugim Metraco Zagłębiem, z którym zmierzą się już w najbliższy piątek w hali Globus.

Do przerwy podopieczne trenera Roberta Lisa przegrywały z gospodyniami 11:12. KPR imponował skutecznością (60 % przy 47% lublinianek), do tego w bramce miejscowych znakomicie spisywała się Beata Kowalczyk, która obroniła 10 z 21 strzałów oddanych przez mistrzynie.

– Wydaje mi się, że źle weszłyśmy w ten mecz, a szczególnie słabo wyglądała nasza skuteczność. Przed przerwą popełniłyśmy dużo błędów – tłumaczyła postawę naszego zespołu w I połowie Joanna Szarawaga, kołowa MKS Perła.

W drugiej części lublinianki przestały robić z miejscowych bramkarek bohaterki meczu, do tego kilkoma świetnymi interwencjami między słupkami naszej bramki wykazała się Gabrijela Besen. W 35. minucie do remisu doprowadziła Szarawaga (15:15), a chwilę później na prowadzenie, którego już nasz zespół nie oddał do końca, wyprowadziła MKS kapitalnym rzutem z drugiej linii Marta Gęga. Lublinianki były nie do zatrzymania. Dziesięć minut przed końcem wygrywały już 30:21.

– Grałyśmy mocną obroną, z czego mogłyśmy wyciągnąć kontry i dlatego wyglądało to lepiej. Choć zdecydowanie stać nas na dużo więcej – dodała Szarawaga, która z 6 golami, była najskuteczniejszą zawodniczką lubelskiego zespołu. Teraz przed naszą drużyną mecz na szczycie, z drugim w tabeli Metraco Zagłębiem Lubin. „Święta wojna” rozpocznie się w hali na Globusie w piątek o godz. 18. MAG

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła Lublin 26:33 (12:11)

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 6, Piotrowska 4, Walczak 4, Wiertelak 4, Despodovska 3, Tomczyk 1, Wicik 1, Koprowska 1, Ilnicka 1, Janas 1, Ivanovic, Kuriata, Kucharska.
MKS: Gawlik, Besen – Szarawaga – 6, Nocuń 5, Łabuda 4, Rosiak 4, Gęga 3, Matuszczyk 3, Nosek 3, Kochaniak 2, Blażević 2, Królikowska, Olek.
Kary: KPR – 12 minut, MKS Perła – 10.