Chełmianka sprawdzała formę

Kolejne dwa mecze kontrolne rozegrała młoda drużyna Chełmianki. Zespół trenera Jana Konojackiego w ubiegłą środę uległ nieznacznie Wiśle Puławy 2:3, a w sobotę musiał uznać wyższość Granitu Bychawa, przegrywając 0:2.


To były dwa różne mecze w wykonaniu chełmskich piłkarzy. W spotkaniu przeciwko Wiśle młoda drużyna Chełmianki zagrała bardzo ambitnie, walczyła od pierwszej do ostatniej minuty. Błędy indywidualne zadecydowały o stracie dwóch bramek w pierwszej części spotkania. Niemniej jednak Chełmianka się nie poddała i potrafiła strzelić kontaktowego gola po uderzeniu Pawła Wójcickiego zza pola karnego. Piłka przy słupku wpadła do siatki. Wisła odpowiedziała bramką, ale w samej końcówce wzorowy kontratak zakończył się bramkową sytuacją Dominika Dąbrowskiego, który nie zmarnował okazji.

– W tym spotkaniu dobrze realizowaliśmy przedmeczowe założenia taktyczne. Wisła miała problemy ze stwarzaniem sytuacji strzeleckich, a gdy już je miała, dobrze spisywał się Jakub Szymkowiak. Zespół po porażce i słabej grze z Sygnałem zareagował jak należy, choć wszyscy zdajemy sobie ile pracy nas jeszcze czeka. Testujemy zawodników, którzy chcieliby u nas grać, wypromować się, niewykluczone, że dwóch graczy zostanie z nami.

Trzeci z kolei wrócił do domu, przed nim jeszcze długa droga, by funkcjonować na wyższym poziomie. Szkoda, że ze składu na kilka tygodni wypadł Michał Grądz. Ma pękniętą kość w dłoni i do zajęć na sto procent wróci za około miesiąc. W dalszym ciągu szukamy jeszcze nowych graczy, zwłaszcza potrzebujemy lewego obrońcy i lewego pomocnika – mówi Jan Konojacki.

Bramki w meczu w Puławach strzelali: Brągiel w 27 min., Stanisławski w 39 min. i Cyfert w 63 min. dla Wisły oraz Wójcicki w 55 min. i Dąbrowski w 86 min. dla Chełmianki. Zespół trenera Konojackiego zagrał w składzie: Szymkowiak (70 Wojtiuk) – Dobrzyński, Salewski, Kożuchowski, Leśniak (46 zawodnik testowany II), J. Rak, zawodnik testowany I (46 K. Rak), Wójcicki (60 Krawiec), Damian Kuśmierz (46 zawodnik testowany III), Jodłowski, Hladkyy (60 Dąbrowski).

W sobotę Chełmianka zagrała z Granitem Bychawa. To był o wiele słabszy występ chełmskiej drużyny, niż w pojedynku z Wisłą. Zmęczenie na pewno dało się we znaki. Granit wygrał 2:0. Chełmianka zagrała w składzie: Szymkowiak – Dobrzyński, Salewski, Kożuchowski, Adamski, J. Rak, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Wójcicki, Jodłowski, Hladkyy, a na zmiany wchodzili: Wojtiuk, Leśniak, zawodnik testowany III, Dawid Kuśmierz, Krawiec, Rzepecki, Dąbrowski.

Chełmianka kolejny sparing zaplanowała na środę 12 lutego. Zagra z Tomasovią Tomaszów Lubelski na boisku w Suścu. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here