Dekoracje na dziecięcą imprezę – Jak stworzyć bajkowy klimat w Waszym domu?

Ważną częścią każdego dziecięcego przyjęcia są oczywiście dekoracje. Niecodzienny kolorowy wystrój z pewnością podkreśli niezwykłość okazji i sprawi, że zabawa stanie się jeszcze lepsza. Poza tym już samo dekorowanie to duża frajda. Jak zatem ozdobić pokój, by zrobił wrażenie na najmłodszych gościach? Poniżej znajdziesz kilka ciekawych inspiracji!

Wybierz temat przewodni przyjęcia

Zanim wspólnie zabierzecie się za dekorowanie, warto najpierw ustalić dokładny plan działania. Wszystkie przygotowania najlepiej zacząć od wybrania tematu przewodniego przyjęcia, jakie będziecie wyprawiać. Czy będzie to typowa impreza urodzinowa, a może dziecięca zabawa karnawałowa? Jeśli urządzacie bal przebierańców, można udekorować dom zgodnie z tematem przewodnim kostiumów np. impreza piratów i syrenek czy Indian i kowbojów. Zastanówcie się jakie kolory, balony, serwetki i dekorację, najbardziej oddadzą klimat całej imprezy i dopiero wtedy wybierzcie się na wspólne zakupy.

Nie zapomnij o balonach

To element, którego nie może zabraknąć na żadnej dziecięcej zabawie. Kolorowe balony będą stanowiły nie tylko świetny element dekoracji, ale też z pewnością zostaną wykorzystane przez dzieciaki do zabawy. Dlatego w tym przypadku im więcej balonów, tym lepiej. Wybierz kolory, które będą najlepiej pasowały to ustalonego wcześniej tematu imprezy. Jeśli nie macie konkretnych pomysłów, warto zdecydować się na paczkę różnokolorowych balonów lub wziąć te w ulubionym kolorze Twojej pociechy. Dobrym pomysłem jest związanie części już nadmuchanych balonów w ozdobne girlandy, które należy przyczepić do mebli lub nad drzwiami. Pozostałe balony można pozostawić luzem na podłodze. Dzieciaki z pewnością szybko znajdą dla nich zastosowanie.

Jeśli zależy Wam na szczególnie spektakularnym efekcie, wypróbujcie hel do balonów. Dzięki niemu balony będą pięknie unosiły się pod sufitem. Wystarczy napełnić je helem, a następnie zawiązać na ich końcu długą kolorową tasiemkę. Lewitujące nad głowami dzieci balony i kolorowe wstążki stworzą piękny, bajkowy klimat. Z pewnością mali goście będą mieli ochotę zabrać po balonie do domu, co będzie bardzo miłą pamiątką z przyjęcia.

Stwórz papierowe ozdoby

Za pomocą nożyczek, kleju i kolorowego papieru można stworzyć naprawdę piękne ozdoby. Jeśli Twój maluch obchodzi urodziny, wystarczy  wyciąć z brystolu imię oraz cyferki przedstawiające wiek dziecka. Następnie taką dekorację możecie wspólnie ozdobić brokatem, flamastrami lub farbami plakatowymi i zawiesić je w widocznym miejscu. Z kolorowego bloku technicznego możecie stworzyć winietki z imionami gości lub nawet narysować ich wizerunki na kolorowych karteczkach. Cieńszy papier kolorowy doskonale nada się do stworzenia ozdobnego łańcucha. Wystarczy wyciąć z niego równe paski i klejem do papieru łączyć kolejne ogniwa. Taka ozdoba jest lekka, więc będzie pięknie prezentowała się zawieszona na nitce. Z papieru i bibuły można także wykonać niesamowitą piniatę, która będzie nie tylko dekoracją, ale przede wszystkim atrakcją na przyjęciu. Więcej urodzinowych inspiracji i nie tylko znajdziesz na stronie https://www.tuban.pl/.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here