Do Lublina zjedzie cała krajowa czołówka

Wśród walczących o mistrzowskie tytuły nie zabraknie także reprezentantów lubelskich uczelni w tym również reprezentantów KU AZS WSSP

Lublin ponownie będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostwach Polski AZS w Kickboxingu. Zawody, których organizatorem, podobnie jak przed rokiem, jest Klub Uczelniany Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola, odbędą się w hali centrum sportowego Akademos.


Do Lublina zjedzie cała krajowa czołówka zawodników kickboxingu. Wśród walczących o mistrzowskie tytuły nie zabraknie także reprezentantów lubelskich uczelni, w tym również reprezentantów KU AZS WSSP.

– Reprezentanci sekcji kickboxingu KU AZS WSSP uczestniczą w Akademickich Mistrzostwach Polski w Kickboxingu od 2013 roku, za każdym razem zdobywając medale, w tym także mistrzowskie tytuły. Jest to zasługa naszych znakomitych trenerów – Roberta Bryla oraz Aleksandra Wiśniewskiego, a także zaangażowanych w treningach naszych studentów.

Chcąc zaprezentować miłośnikom tej dyscypliny naszych zawodników, w tym roku ponownie podjęliśmy się organizacji tego prestiżowego wydarzenia, jakim są Akademickie Mistrzostwa AZS w Kickboxingu – mówi Mateusz Stefanek, wiceprezydent Wyższej Szkoły Społeczno-przyrodniczej im. W. Pola, wielki miłośnik kickboxingu, który również zna tajniki tej sztuki walki i przyczynił się do popularyzacji tego sportu w WSSP oraz w Lublinie. – Cieszymy się, że Zarząd Główny Polskiego Związku Kickboxingu po raz drugi powierzył nam organizację zawodów, uznając, że ubiegłoroczną edycję mistrzostw przeprowadziliśmy w sposób wzorowy.

Dzięki temu będziemy mogli obejrzeć w Lublinie na żywo rywalizacje reprezentantów kickboxingu z akademickich klubów z całego kraju. Oprócz studentów naszej uczelni Lublin będzie reprezentowany również m.in. przez zawodników Politechniki Lubelskiej. Jeśli chodzi o start o zawodników KU AZS WSSP, to będziemy mieć kilku reprezentantów w różnych kategoriach wagowych zarówno wśród kobiet jak mężczyzn. Już dzisiaj serdecznie zapraszam na te zawody – dodaje Mateusz Stefanek.

Część techniczna, w tym także odprawa zawodników i ustalenie harmonogramu walk, odbędzie się w pierwszym dniu zawodów w siedzibie WSSP przy ul. Choiny 2, walki zaś toczyć się będą w drugim dniu mistrzostw w hali centrum sportowym „Akademos” (ul. Symfoniczna 1). Rywalizacja o medale rozpocznie się w piątek (25 maja) o godz. 8.

Wstęp na zawody wolny.

Przed rokiem start ekipy KU AZS WSSP zakończył się sporym sukcesem. A jak będzie teraz?