Duńczyk Cup 2017 odbędzie się w międzynarodowej obsadzie

Przed rokiem nie było mocnych na Zagłębie Lubin. Drugie miejsce zajął Lech Poznań, a trzecie Lechia Gdańsk. Lubelskie drużyny uplasowały się w końcówce stawki. Motor zajął siódme miejsce, a Lublinianka – dziesiąte

Za 82 dni, w ostatni weekend kwietnia, w Lublinie odbędzie się kolejna, druga edycja turnieju piłkarskiego Duńczyk Cup. Tym razem w zawodach, oprócz zespołów z Lublina – Motoru i Lublinianki, a także czołowych akademii piłkarskich z Polski, na czele z medalistami pierwszej edycji: Zagłębiem Lubin, Lechem Poznań I Lechią Gdańsk, udział wezmą także dwie drużyny zagraniczne – Karpaty Lwów i Slovan Bratysława.
– W drugiej edycji wystartuje w sumie aż 12 zespołów. Nie ulega żadnej wątpliwości, że nasz turniej jest najsilniej obsadzonym w województwie. Do tego będzie odbywał się w międzynarodowej obsadzie, bo do Lublina przyjadą młodzi piłkarze Karpat Lwów i Slovana Bratysława. Ponadto w turnieju zagrają drużyny z akademii piłkarskich zespołów występujących w Lotto Ekstraklasie: Lecha Poznań, Zagłębia Lubin, Śląska Wrocław, Lechii Gdańsk, Wisły Kraków i Korony Kielce. Po raz kolejny do Lublina przyjedzie także szkółka Barcelony Escola Varsovia. Tym razem nasze województwo reprezentować będą trzy drużyny, do Motoru i Lublinianki dołączy Górnik Łęczna – mówi Mariusz Mirecki, kierownik turnieju.
Pierwsza edycja turnieju Duńczyk CUP, która odbyła się na bocznych boiskach Areny Lublin pod koniec czerwca ubiegłego roku, odbiła się szerokim echem. Organizator turnieju, firma Duńczyk, która od dawna jest zaangażowana w wspieranie sportu młodzieżowego, została nawet wyróżniona między innymi podczas 11. Wojewódzkiej Gali Sportu.

– Dzięki zaangażowaniu sztabu ludzi, wsparciu miasta i dobrej woli sponsorów udało się zorganizować zawody na poziomie europejskim – przyznaje Mariusz Mirecki. – Obiecaliśmy, że na pierwszej imprezie nie poprzestajemy, że turniej będzie odbywał się cyklicznie i słowa dotrzymujemy. Będziemy dalej promować młode talenty, by jak najszybciej mieć okazję zobaczyć ich na boiskach całej Europy – dodaje kierownik lubelskiego turnieju.
„Nowy Tydzień” podobnie jak w czerwcu, także i teraz jest jednym z patronów medialnych turnieju Duńczyk Cup.
Szczegółowe informacje o turnieju można znaleźć na stronie internetowej www.dunczyk.cup.com oraz profilu imprezy na Facebooku.
BAS

W Liczbach

Duńczyk Cup 2016
10 zespołów
45 spotkań
136 zawodników
827 goli