Efektowna wygrana TBV Startu w Gliwicach

10. zwycięstwo w rozgrywkach Energa Basket Ligi, a czwarte w hali rywali odnieśli w sobotę koszykarze TBV Startu Lublin. Dzięki wygranej 102:91 w Gliwicach z GTK podopieczni trenera Davida Dedka utrzymali siódme miejsce w tabeli Energa Basket Ligi.

Jedynie początek sobotniego meczu był wyrównany. Przez blisko cztery minuty na parkiecie toczyła się walka “kosz za kosz”. Później, po kontrze wykończonej przez Marcina Dutkiewicza lublinianom się uciec na pięć punktów (14:9).

Gospodarze po „trójce” Rileya Lachance zniwelowali wprawdzie straty, ale tylko na chwilę. Dzięki Devonte Upsonowi „startowcy” znowu odskoczyli rywalom. W 7. minucie, po kolejnych punktach Amerykanina było już 26:16 dla TBV Start. Piewszą kwartę lublinianie wygrali 35:22.

W drugiej części straty starał się odrabiać Myles Mack, ale “czerwono-czarni” kontrolowali wydarzenia na boisku. Dzięki rzutowi za trzy punkty Mateusza Dziemby prowadzenie zespołu trenera Davida Dedka wzrosło do 17 punktów.

W trzeciej kwarcie po rzutach z dystansu Marcina Dutkiewicza oraz Jamesa Washingtona TBV Start prowadził już nawet różnicą 22 punktów (73:51).

Pojedyncze akcje Jakuba Dłoniaka i Mylesa Macka lekko zmniejszały straty, ale goście utrzymywali bezpieczną, kilkunastopunktową przewagę. W ostatniej kwarcie nic się nie zmieniło i startowcy po końcowym gwizdku mogli cieszyć się z 10. wygranej w lidze i drugiej, w której przekroczyli granicę 100 punktów (wcześniej, 13 stycznia pokonali u siebie 109:91 HydroTruck Radom).

Najlepszym zawodnikiem w lubelskim zespole był James Washington z 19 punktami, 9 asystami i 5 zbiórkami.

W ekipie gospodarzy wyróżniał się Riley LaChance, który zdobył 27 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty.

W kolejnym spotkaniu 9 marca o godz. 12:35 TBV Start Lublin podejmować będzie w hali Globus Polpharmę Starogard Gdański.

GTK Gliwice – TBV Start Lublin 91:102 (22:35, 23:25, 18:20, 28:22)

GTK: Lachance 27 (3×3), Mack 20 (4×3), Morgan 7, Robak 4, Słupiński 3 (1×3), oraz Dodd 12, Dłoniak 8 (2×3), Piechowicz 4, Washington 4, Kiwilsza 2, Szlachetka.
Start: Washington 19 (1×3), Thomasson 18 (1×3), Dutkiewicz 11 (3×3), Szymański 10, Mirković 8 (1×3) oraz Upson 14, Dziemba 9 (3×3), Gaddefors 7 (1×3), Gospodarek 6, Pelczar, Czerlonko.