Jaki wybrać tort na wesele?

Wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Jednym z najistotniejszych elementów takiej imprezy, jest krojenie tortu przez nowożeńców. Musi być on smaczny, reprezentacyjny oraz odpowiednio duży. Czy zatem kierować się przy jego wyborze?

 Torty weselne zazwyczaj można podzielić na kilka części. Poszczególne piętra mogą natomiast mieć różne smaki. Taka kombinacja zdecydowanie najlepiej sprawdza się na imprezie weselnej. Dzięki temu każdy gość podchodząc po swój kawałek tortu może określić swoje preferencje co do wyboru smaków. Najlepiej zatem sprawdzają się torty piętrowe. Natomiast torty płaskie mają spore ograniczenie pod względem wyboru smaku.

Tort powinien być także dostosowany swoją wielkością do liczby gości, znajdujących się na imprezie weselnej. Nigdy jednak wyliczenia co do kawałków tortu, nie powinny być idealnie w punkt. Zawsze warto pozostawić nieco rezerwy jeśli chodzi o wielkość ponieważ w sytuacjach stresowych, nowożeńcy często kroją zbyt duże kawałki. Poza tym jeśli tort smakuje gościom, często przychodzą oni po dokładkę.

Reprezentacyjność tortu, to przede wszystkim jego ozdoby. Ważna jest figurka, którą warto zakupić samodzielnie, wręczając ją następnie cukierni w celu dekoracji. Natomiast samo zdobienie tortu można samodzielnie wybrać z katalogów cukierni, które zajmują się realizacją takich tortów.

Przygotowywaniem bajkowych, dopracowanych w każdym szczególne tortów, zajmuje się Pracownia Artystyczna Sarzyński – http://www.art.sarzynski.com.pl/oferta/wesele/torty-weselne. Pracownia oferuje torty z projektowanych przez siebie kolekcji, które umieszczane są w specjalnym katalogu, dostępnym dla zainteresowanych klientów. Są tam torty typowo weselne i klasyczne, nowoczesne oraz inspirowane naturą. Pracownia wykonuje z niezwykłą precyzją oraz dbałością o detale torty weselne Lublin to teren działania dwóch piekarni, prowadzonych przez rodzinę, niemal sto lat temu. Obecnie pasja kontynuowana jest i rozwija w pracowni mieszczącej się w Kazimierzu Dolnym.

Artykuł sponsorowany