Karol Serwin w czołowej „20” zawodników na świecie

Karol Serwin na trasie mistrzostw świata. Każdy z odcinków tworzył oddzielną atmosferę, od naturalnych kamieni, bali drewnianych oraz imitacji skał w rzece poprzez typowo miejskie, kręgi betonowe i specjalnie zbudowane konstrukcje

Świdniczanin Karol Serwin po raz kolejny potwierdził przynależność do światowej czołówki w trailu rowerowym. Podczas rozgrywanych w chińskim Chengdu mistrzostwa globu najlepszy od lat polski zawodnik w kategorii elity 20″ zajął 18. miejsce.


Na mocy umowy UCI – Międzynarodowej Unii Kolarskiej oraz WANDA – Chińskiej Organizacji Sportowej, mistrzostwa świata trzeci rok z rzędu odbywały się w stolicy Syczuanu – Chengdu. Oprócz trialu rywalizowano również w BMX Freestyle oraz BMX Flatland, co łącznie przełożyło się na mistrzostwa świata rowerowych sportów miejskich.

Trialowcy mieli do pokonania w półfinałach trzy rundy po 5 odcinków. – Każdy z odcinków tworzył oddzielną atmosferę, od naturalnych kamieni, bali drewnianych oraz imitacji skał w rzece poprzez typowo miejskie, kręgi betonowe i specjalnie zbudowane konstrukcje.

Poziom zawodów był ekstremalnie wysoki, różnica w poziomie jest widoczna z roku na rok, sport staje się coraz bardziej profesjonalny i za tym zdecydowanie podąża trudność zawodów – relacjonuje Karol Serwin, który w każdej kolejnej rundzie poprawiał swój wynik i zakończył ostatecznie na bardzo dobrej 18. pozycji.

– Czy jestem zadowolony? – Tak! Jak co roku włożyłem dużo pracy, aby utrzymać swój poziom, a nawet udało mi się poprawić kilka elementów w swojej jeździe. Z roku na roku wyzwania treningowe są coraz większe, ale walczę i na pewno moja przygoda się nie kończy. Mam bardzo dużo satysfakcji z tego, co robię i jeszcze wiele celów do zrealizowania.

Ten sezon już się skończył, pora zacząć planować kolejny! – kończy Karol Serwin. Warto dodać, że świdniczanin odniósł również świetne wyniki jako trener. Oliver Widmann został mistrzem świata juniorów 26″, Thomas Pechhacker (mistrz świata z 2018 r.) zajął piąte miejsce, a Samuel Hlavaty szóste miejsce w elicie 20″. Na siódmej pozycji wśród juniorów uplasował się także Thomas Klausner.

Za pośrednictwem tygodnika Karol Serwin serdecznie dziękuje sponsorom, którzy wsparli jego wyjazd: Gminie Miejskiej Świdnik, Starostwu Powiatowemu w Świdniku, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego, Under Armour Polska/MMsport.pl, Spółdzielczemu Bankowi Powiatowemu w Piaskach, firmie Robert Kasprzak oraz Grip Grab. BAS

Wyniki

Elita 20”: 1. Dominik Oswald (Niemcy), 2. Borja Conejos, 3. Ion Areitio (obaj Hiszpania), …18. Karol Serwin

Karol Serwin z Niemcem Oliverem Widmannem, który został mistrzem świata juniorów 26”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here