Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Wiedząc o tym, że czekają nas nowe wydatki, których nie jesteśmy w stanie pokryć z naszych oszczędności, staramy się znaleźć rozwiązanie w postaci kredytu. W tej sytuacji najlepiej sprawdza się kredyt gotówkowy, którego otrzymanie nie wymaga wielu formalności, a jednocześnie możemy otrzymać go na dowolny typ wydatków.


Banki w większości przypadków oferują nam możliwość  rozciągnięcia okresu spłaty kredytu do takiej długości, która najbardziej będzie nam odpowiadać. Decydując się na kredyt gotówkowy, najkorzystniejszy otrzymamy w łatwy sposób, jeśli tylko zastosujemy się do kilku zasad związany z poszukiwaniami.

Sprawdź kredyty konsumpcyjne i kredyty na dowolny cel na Totalmoney.

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy – od czego zacząć?

Staranie się o kredyt gotówkowy powinniśmy zacząć od spełnienia kilku ważnych kryteriów. Jest ich kilka:

 1. Wieku – niezbędne do uzyskania kredytu minimum jest osiągnięcie pełnoletniości. Pamiętać jednak musimy o tym, że w przypadku niektórych kredytodawców może pojawić się wymóg ukończenia co najmniej 21. roku życia.
 2. Konto bankowe – powinniśmy posiadać konto bankowe w polskim banku. Jeszcze lepiej jest widziane, jeśli jesteśmy już klientami banku, w którym chcemy zaciągnąć zobowiązanie, ale nie jest to wymóg konieczny.
 3. Stałe źródło dochodu – podstawą do określenia, czy będziemy w stanie spłacać kredyt, jest zaświadczenie o posiadaniu umowy o pracę. Część banków może również akceptować umowę o dzieło, umowę zlecenie lub inne stałe dochody, ale najlepiej jest posiadać zatrudnienie na pełen etat. Właśnie dzięki temu otrzymamy najkorzystniejszy kredyt gotówkowy.
 4. Umowa o pracę na czas nieokreślony – ten typ umowy jest najlepiej postrzegany przez kredytodawcę i daje największą szansę na otrzymanie kredytu.
 5. Umowa o pracę na czas określony – w tym przypadku kredyt gotówkowy może być wzięty maksymalnie do końca czasu określonego w umowie o pracę, choć można ten okres wydłużyć, jeśli okażemy zaświadczenie od pracodawcy o tym, że planuje on po zakończeniu umowy ponownie podpisać z nami umowę o pracę.

Przede wszystkim stałe źródło dochodu służy bankom do określenia, czy udzielenie nam kredytu jest bezpieczne i będziemy w stanie regularnie opłacać nasze zobowiązania.

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy – kalkulator

Istnieje narzędzie, dzięki któremu bezproblemowo znajdziemy najkorzystniejszy kredyt gotówkowy. Kalkulator, bo o nim to mowa, jest prosty w obsłudze i wymaga jedynie podania kwoty zobowiązania oraz czasu spłaty kredytu. Po skorzystaniu z tej opcji wyświetli nam się odpowiedni ranking. Kalkulator przygotowany został przez specjalistów z dziedziny bankowości, którzy na bieżąco aktualizują dane o bankach i ich ofertach. Dzięki temu mamy zawsze pewność, że odczytywane informacje są aktualne i odzwierciedlają to, jakie oferty są dla nas przygotowane i jakie będzie nas obowiązywało faktycznie oprocentowanie przy konkretnej ofercie danego banku.

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy – ranking i jego odczytywanie

Po skorzystaniu z kalkulatora otrzymaliśmy szereg konkretnych wyników. Odczytując je, w łatwy sposób możemy powiedzieć, gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy. Widać to nie tylko dzięki temu, jaka jest kolejność ukazanych wyników (od najkorzystniejszego do tych nieco mniej korzystnych), ale przede wszystkim widzimy to dzięki jasno pokazanym wartościom m.in. kwoty do spłacenia i wysokości miesięcznej raty. Tu jednak powinniśmy w taki sposób korzystać z wartości wysokości kredytu i długości spłaty, aby jak najlepiej dopasować warunki kredytu do naszych osobistych potrzeb i możliwości. Wybranie oferty ze zbyt wysoką wartością miesięcznej raty może oznaczać mniejsze szanse na zachowanie płynności finansowej i może być mniej wskazane niż zwiększenie ostatecznej kwoty do spłaty, ale zmniejszenie raty. To możliwe jest poprzez wydłużenie okresu spłaty kredytu. Poszukując najkorzystniejszy kredyt gotówkowy, ranking będzie dla nas najbardziej pomocnym rozwiązaniem.

Kredyt gotówkowy – gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy

Wskazanie tego, gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy, najlepiej jest oprzeć o wyniki podane w rankingu po skorzystaniu z kalkulatora. Oto przykładowe 3 wyniki, jeśli ustalimy kwotę kredytu na 30 tys. złotych, a czas spłaty na 60 miesięcy:

 1. Citi handlowy:
 • Kwota do spłaty: 37 235,73 zł
 • Rata: 620,60 zł
 1. Alior Bank:
 • Kwota do spłaty: 37 414,74 zł
 • Rata: 623,58 zł
 1. Santander Bank:
 • Kwota do spłaty: 37 455,81 zł
 • Rata: 624,26 zł

Jak widzimy, różnice między ofertami tych banków przesadnie się nie różnią, a ostatecznie w najkorzystniejszym przypadku zapłacimy i tak dodatkowe 7 tys. złotych oprócz kwoty, którą będziemy spłacać. Jak to wyglądać będzie, jeśli taką samą kwotę kredytu ustalimy na 36 miesięcy spłaty?

 1. Citi handlowy:
 • Kwota do spłaty: 34 277,04 zł
 • Rata: 952,14
 1. Alior Bank:
 • Kwota do spłaty: 34 444,25 zł
 • Rata: 956,78 zł
 1. Santander Bank:
 • Kwota do spłaty: 34 981,06
 • Rata: 971,10 zł

Przy 3 latach spłaty najniższa kredytu rata wynosić będzie ponad 950 złotych, ale jednocześnie do spłaty kredytu dopłacimy jedynie nieco ponad 4 tys. złotych.  Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy powinniśmy dopasować zatem do naszej miesięcznej wydolności finansowej.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here