Nie było mocnych na świdnicką Avię

Sukcesem młodych piłkarzy Avii Świdnik zakończył się udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej chłopców rocznika 2006 o Puchar Prezesa UKS Niedźwiadek Chełm. Dwa zespoły ze świdnickiego klubu zajęły w zawodach dwie czołowe lokaty! W finale Avia I pokonała Avię II 5:3.

Świdniczanie już w fazie grupowej nie mieli sobie równych, wygrywając grupy. Pierwszy zespół w gr. 1 pokonał kolejno 5:3 Brazilian Soccer Schools z Lublina, 6:0 Gryfa Gmina Zamość i 2:0 ukraiński FC Roczin Diusz. Druga drużyna zwyciężyła 3:0 Niedźwiadka i 8:1 Kłos Chełm oraz zremisowała 4:4 z Unią Hrubieszów.

W półfinałach zespoły Avii rozprawiły się z FC Roczin (3:1) i Unią (1:0).

Zawodnikowi ze Świdnika przypadł także tytuł króla strzelców turnieju, który zdobył Miłosz Kowalski.

W poszczególnych zespołach ze Świdnika wyróżniono Szymona Guza (Avia I) i Michała Błonowicza (Avia II).

Zespół Brazilian Soccer Schools z Lublina w turnieju zajął szóste miejsce, przegrywając decydujące o piątej lokacie spotkanie z gospodarzami 3:4. W lubelskiej drużynie organizatorzy wyróżnili Mikołaja Fitasa. BAS