Strefa się rozrośnie?

W SAG działa już terminal logistyczny firmy DB Schenker

Jak informuje świdnicki Ratusz, są kolejne firmy zainteresowane inwestowaniem w Świdnickiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Jakie? Na razie to tajemnica.


Świdnicka Strefa Aktywności Gospodarczej to kilkaset hektarów gruntów, położnych w północno-zachodniej części miasta. Położone tu działki, należą do osób prywatnych, ale w planie zagospodarowania przeznaczone są pod biznes.

Choć oficjalnie strefa działa już kilka lat, do ubiegłego roku niewiele się w niej działo. Świdnicki ratusz tłumaczył, że inwestorów wstrzymuje brak dojazdu i jakiejkolwiek infrastruktury na tym terenie, więc zdecydował o budowie prowadzącego do SAG przedłużenia ulicy Żwirki i Wigury oraz przecinającej strefę ulicy Nadleśną. Obie drogi powstały w ubiegłym roku, nakładem ok. 8,5 mln zł.

– To był dobry ruch i konieczny, aby miasto rozwijało się pod względem gospodarczym – ocenia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju. – Wymierną korzyścią tej inwestycji jest obecność na tym terenie firmy DB Schenker, która tworzy miejsca pracy i płaci podatki. W SAG ulokował się również Polski Autobus Wodorowy. Czekamy na kolejnych inwestorów. Wiele się dzieje, ale niewiele mogę powiedzieć, bo negocjacje pomiędzy inwestorami, a właścicielami gruntów są objęte tajemnicą. Mogę jedynie zdradzić, że w dwóch przypadkach rozmowy są na bardzo zaawansowanym poziomie.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że może chodzić o inwestorów z branży mechanicznej lub lotniczej.

Miasto zapewnia, że w dalszym ciągu zamierza inwestować w infrastrukturę SAG. W ubiegłym roku miasto wykonało przedłużenie do strefy ulicy Żwirki i Wigury oraz przecinającą strefę ulicę Nadleśną. Obecnie projektowana jest ulica Skośna, która łączy Nadleśną i Lotniczą. W planach jest również przejęcie od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ulicy Kolonijnej i dostosowanie jej do większego tonażu, a także budowa nowego ujęcia wody w północnej części Świdnika, które zabezpieczy potrzeby przyszłych inwestorów. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here