Zagrali dla chorego 12-letniego chłopca

Rodzinne zdjęcie najlepszych zespołów XI Wojewódzkiego Charytatywnego Turnieju w piłce halowej: Poker Team, Solidarność PZL Świdnik i Ragazzi z organizatorem zawodów – Arturem Banasikiem oraz bohaterem turnieju, 12-letnim Karolem Jabłońskim i jego rodzicami

Zespół Poker Team wygrał XI Wojewódzki Charytatywny Turniej w piłce halowej, organizowany przez Artura Banasika. W finale pokonał 3:1 Solidarność PZL Świdnik. Nie wynik sportowym był jednak w zawodach, rozgrywanych w Piaskach, najważniejszy, ale pomoc choremu 12-letniemu Karolowi Jabłońskiemu, cierpiącemu na zespół Angelmana i występujące z nim wady wrodzone. Dzięki ofiarności uczestników z wpisowego oraz licytacji sportowych pamiątek udało się zebrać około 10 tysięcy złotych!

Tradycyjnie już w turnieju udział wzięły aż 32 zespoły. Do rywalizacji przystąpiły najlepsze ekipy halowych rozgrywek w Lublinie i Świdniku, m.in. SMB Team, mistrzowie XVIII edycji Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu oraz wicemistrzowie – Solidarność PZL, a także Poker Team, zwycięzcy LAKP. Zagrała również drużyna oldbojów Górnika Łęczna z byłym reprezentantem Polski Grzegorzem Bronowickim!
Niespodzianki nie było. Zwyciężyła ekipa Poker Team. W drodze od finału Erwin Sobiech i spółka pokonali kolejno w grupie: Straż Graniczną 6:2, UMWL 3:0 i Klastmed 2:1, w 1/8 finału Moore 3:0, w ćwierćfinale Creatio 2:1, a w półfinale Ragazzi 3:0.
Spotkanie finałowe z drużyną Solidarność PZL Świdnik było świetnym widowiskiem pełnym zwrotów akcji i sportowej walki toczonej, co najważniejsze, w atmosferze fair play. Ostatecznie Poker Team wygrał 3:1.
– Nie mam słów, by wyrazić moją wdzięczność, radość, dumę i poczucie spełnienia. Tego, czego dokonali uczestnicy turnieju w tym roku, nie da się zapomnieć – mówi Artur Banasik, organizator zawodów. – Karol Jabłoński, dzieciak z naszego województwa, otrzymał tak wiele radości i wsparcia, że słowa tego nie opiszą, a rozum nie ogarnie. Dziękuję wszystkim za niezwykłe wysoki poziom sportowy, empatię, słowa wsparcia, pomoc wszelką, rozmowy, emocje i podtrzymanie wiary w ludzi – dodaje Banasik.
Lista indywidualnych podziękowań jest bardzo długa. Znaleźli się na niej między innymi wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk, którzy wsparli turniej, a także prezes PZPN Zbigniew Boniek, który ofiarował wspaniałe gadżety dla zawodników i kibiców.
MAG