Czy hala Globus pomoże spełnić marzenia?

Odpowiednie dokumenty zostały wysłane w ubiegłym tygodniu do EHF. Teraz lubelski klub czeka na oficjalną decyzję centrali. Na zdjęciu z pismem Weronika Gawlik, kapitan drużyny MKS Perła Lublin

Hiszpański klub Super Amara Bera Bera zrezygnował z organizacji turnieju kwalifikacyjnego Ligi Mistrzyń w piłce ręcznej kobiet i wszystko wskazuje na to, że eliminacje do elitarnych europejskich rozgrywek odbędą się w lubelskiej hali Globus!


Turniej kwalifikacyjny do EHF Champions League odbędzie się w dniach 8 i 9 września. Prawo do jego organizacji w pierwszej kolejności przyznano klubowi z Hiszpanii. Super Amara Bera Bera nie podjęła się jednak roli gospodarza. W tej sytuacji o zorganizowanie zawodów do EHF wystąpił MKS, który był drugi w kolejce do przeprowadzenia turnieju.

– Własna hala, nasi wspaniali, niezwykle żywo dopingujący kibice to na pewno dodatkowe atuty, które mogą okazać się decydujące w walce o Ligę Mistrzów – mówi bramkarka Weronika Gawlik, kapitan MKS Perła.

Pierwszego dnia zawodów lublinianki zmierzą się z włoskim Jomi Salerno, a niemiecki SG BBM Bietigheim z hiszpańską Super Amara Bera Bera.

Zwycięzcy zagrają dzień później w finale, którego triumfator zapewni sobie awans do elitarnej Ligi Mistrzyń.

Tam w grupie D czekają już na niego niezwykle mocni, wymagający rywale: węgierski FTC-Rail Cargo Hungaria, rumuński CSM Bukareszt i norweski Vipers Kristiansand. BAS