Dziewięć u siebie, osiem na wyjeździe

Znany jest już terminarz III ligi grupy czwartej, w której będzie występowała Chełmianki, sezonu 2017/2018. Na inaugurację podopieczni Artura Bożyka na stadionie miejskim w Chełmie zmierzą się z MKS Trzebinia/Siersza, drużyną z województwa małopolskiego. Spotkanie odbędzie się 12 sierpnia (sobota) o godz. 17.30.


W rundzie jesiennej Chełmianka na stadionie miejskim w Chełmie rozegra dziewięć ligowych spotkań. Kibice będą mogli zobaczyć takie drużyny, jak: Stal Rzeszów, Resovia Rzeszów, Karpaty Krosno, Podhale Nowy Targ, czy Avia Świdnik. Chełmianie pojadą natomiast do Motoru Lublin, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, czy Soły Oświęcim.
Pierwsza ligowa kolejka sezonu 2017/2018 zostanie obligatoryjnie rozegrana 12 sierpnia w sobotę. Mecz Chełmianki z MKS Trzebinia/Siersza odbędzie się na stadionie miejskim w Chełmie o godz. 17.30. Podopieczni Artura Bożyka nie będą mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek. Po wolnej niedzieli, już w poniedziałek wsiądą do autokaru i pojadą na mecz do Oświęcimia, gdzie zmierzą się z tamtejszą Sołą. To spotkanie odbędzie się we wtorek 15 sierpnia. – Wyjazd jest bardzo daleki, więc musimy pojechać dzień przed meczem – mówi prezes Chełmianki, Grzegorz Gardziński. – Na wszystkie spotkania rozgrywane u rywali z województwa małopolskiego będziemy jeździć dzień wcześniej. Są to dość długie odległości, po kilkugodzinnej podróży zawodnicy wysiądą z autokaru zmęczeni, zatem rozgrywanie meczu w tym samym dniu nie ma sensu. Potrzebny jest odpoczynek, żeby wszyscy do spotkania ligowego byli wypoczęci. Pamiętam, po naszym awansie do III ligi w 2010 roku, udaliśmy się na mecz do Tarnobrzega z Siarką. Spotkanie odbyło się o 11.00. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem, chłopcy byli niewyspani, zmęczeni i przegraliśmy aż 0:8. Drugi raz podobnego błędu nie popełnimy – dodaje prezes Chełmianki.
W trzeciej kolejce, 20 sierpnia (niedziela) o 17.00 Chełmianka zagra u siebie z innym beniaminkiem, Wiślanami Jaśkowice. Tydzień później pojedzie do kolejnego beniaminka, Wisły Sandomierz. W środę 30 sierpnia na stadion miejski w Chełmie przyjedzie Stal Rzeszów, jeden z kandydatów do awansu do II ligi. Początek meczu o 17.00. W szóstej kolejce Chełmianka znów wystąpi przed własną publicznością. 3 września w niedzielę, o 16.00 zagra z Wólczanką Wólka Pełkińska. Potem chełmską drużynę czeka wyjazd do Radzynia Podlaskiego na mecz z Orlętami. W ósmej serii spotkań, 16 września (sobota) o 16.00 chełmianie na własnym stadionie zmierzą się w arcyciekawym meczu z Avią Świdnik. W następnej kolejce Chełmianka uda się do Ostrowca Świętokrzyskiego na pojedynek z KSZO. Z kolei 30 września (sobota) do Chełma zawitają górale z Nowego Targu. Mecz z Podhalem o 16.00. W 11. serii spotkań zespół trenera Bożyka wyjedzie na mecz z Podlasiem Biała Podlaska. W 12. kolejce do Chełma przyjedzie druga z rzeszowskich drużyn – Resovia. Mecz ten został zaplanowany na niedzielę, 15 października, godz. 15.00. Tydzień później Chełmianka uda się na Arenę Lublin, gdzie zagra z faworytem numer jeden do awansu, Motorem. W 14. kolejce, w sobotę 28 października, o 14.30 w Chełmie odbędzie się spotkanie Chełmianka – Karpaty Krosno. Pierwszy mecz w listopadzie chełmski zespół rozegra w Tarnowie z Unią. Z kolei ostatnie ligowe spotkanie jesienią u siebie, z JKS Jarosław, zaplanowano na niedzielę, 12 listopada, godz. 13.00. Pierwszą rundę Chełmianka zakończy wyjazdową potyczką ze Spartakusem Daleszyce, w terminie 18/19 listopada. (s)