Wreszcie gramy!

Z blisko trzymiesięcznym poślizgiem spowodowanym pandemią koronawirusa w środę rozpoczął się wreszcie Wiosenny Orlikowy Pucharu Lublina, organizowany przez Ognisko TKKF Omega. Do jubileuszowej, 10. edycji piłkarskich zmagań, nad którymi od samego początku medialny patronat sprawuje „Nowy Tydzień”, zgłosiło się dziesięć zespołów.

W meczu otwarcia rozgrywek Prusaki rozgromiły 5:0 Alfę Felin, a pierwszym zawodnikiem, który w nowej edycji rozgrywek ustrzelił hat-tricka, został Krzysztof Kosowski.

W 1. serii spotkań na ogół faworyci nie zawodzili. Osada wygrał z Omegą 7:3, AleTaxi rozgromiło PSŻ 7:2, mistrzowie rozgrywek Omegi z zimowego sezonu, ekipa Brak Tlenu, rozprawiła się 5:1 ze Spiżarnią, z którą także wysoko wygrał FC Kumple 11:2.

Na inaugurację sezonu 2020 warto odnotować także udany debiut w rozgrywkach Omegi drużyny ZURB, która pokonała 3:1 Spiżarnię.

– Pierwszy mecz drużyny Dariusza Szpyta wypadł wspaniale. ZURB zagrał świetne spotkanie. Myślę, że nowy sponsor zespołu był zadowolony. To ekipa, którą na pewno trzeba brać poważnie pod uwagę do miejsca na podium naszych orlikowych zmagań.

A Spiżarnia? Cóż, zawsze pierwsze mecze gra troszeczkę słabiej, a później rozkręca się i wszyscy z respektem podchodzą do potyczek z tą ekipą – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, organizator rozgrywek. BS

Wyniki

3 czerwca (środa)
Alfa Felin – Prusaki 0:5.
Bramki: Krzysztof Kosowski 3, Mateusz Niedziałek, Paweł Kadłubowski.
Omega – Osada 3:7
Bramki: Dawid Adamczyk 2, Bartosz Grabowiec – Jakub Twardzik 3, Tomasz Twardzik 2, Alex Krauze, Kordian Maśloch.
Spiżarnia – ZURB 1:3
Bramki: Szymon Josicz – Bartłomiej Surman, Marcin Kijek, Grzegorz Wilk.
4 czerwca (czwartek)
Spiżarnia – Brak Tlenu 1:5
Bramki: Szymon Josicz – Robert Drozd 3, Piotr Kwiatkowski i Jacek Hołysz.
Osada – ZURB 3:1
Bramki: Alex Krauze, Paweł Mitura i Rafał Mitura – Przemysław Kozak.
AleTaxi – PSŻ 7:2
Bramki: Krzysztof Burdzicki 2, Waldemar Bielak 2, Adrian Prażmo 2, Norbert Iwanek – Piotr Goździuk 2.
5 czerwca (piątek)
AleTaxi – Alfa 6:0
Bramki: Adrian Prażmo 3, Arkadiusz Sidor 2, Dariusz Białek.
Omega – Brak Tlenu 1:4
Bramki: Bartosz Marczak – Robert Drozd 2, Tomasz Dejneka, Jakub Baran.
FC Kumple – PSŻ 11:2
Bramki: Paweł Bugała 3, Bartłomiej Ślepowroński 3, Piotr Bielsk 3 i Piotr Junior Slepowroński 2 – Bartosz Skrzypek, Krzysztof Orzechowski.