Wygrała Niepodległa Polska

Zwycięzcy turnieju, piłkarze drużyny Niepodległa Polska, pozują w pamiątkowych koszulkach ufundowanych przez firmę MW Sport, Łukasza i Marka Wójcików, do zdjęcia z prezesem Omegi, Zbigniewem Furmanem.

Już po raz 34. Ognisko TKKF Omega w Lublinie zorganizowało turniej piłkarski, by uczcić Święto Niepodległości. Na Orliku Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie w sobotnie przedpołudnie rywalizowały cztery zespoły dziecięce, które przyjęły nazwy nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania niepodległości.


Pierwsze miejsce zajęła Niepodległa Polska, która w decydującym spotkaniu pokonała 6:5 I Brygadę. Na trzecim miejscu uplasowały się Białe Orły, a na czwartym Polskie Legiony.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Konrad Gawęda (Polskie Legiony), a bramkarzem Patryk Błaszczak (Niepodległa Polska). Tytuł króla strzelców wywalczył Max Sprawka (Niepodległa Polska), zdobywca 8 bramek.

– Piękno ukryte jest w prostocie. Tu, na Orliku na Felinie tak autentycznie, tak od serca z wielką pokorą młodzi piłkarze zagrali dla tych wielkich, którzy w 1918 roku dali Ojczyźnie wolność po 123 latach niewoli. Flagi Narodowe i Solidarności towarzyszyły nam podczas tego turnieju i dodawały powagi chwili – mówi z dumą w głosie Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega.

BAS