Zdyscyplinowali parkingowych samolubów

Wymalowane pasy mają zdyscyplinować parkingowych egoistów

W centrum Świdnika każde miejsce parkingowe jest bardzo cenne. Wiedzą o tym doskonale mieszkańcy budynków przy ul. Okulickiego. W ubiegłym roku miasto wyremontowało ich ulicę, przy okazji poszerzając przyległe do niej parkingi. Mimo to nie mieściło się tu więcej aut, bo niektórzy kierowcy parkowali tak, jak im wygodniej. O namalowanie linii, które wyznaczą miejsca postojowe w imieniu mieszkańców zwrócił się do miasta radny Waldemar Białowąs.


W ubiegłym roku ulica Okulickiego w Świdniku przeszła gruntowny remont. Na całej jej długości wymieniona została nawierzchnia, krawężniki i chodniki. Przy okazji zmodernizowano też infrastrukturę podziemną – odwodnienie i sieć wodociągowo-kanalizacyjną. Remont objął również miejsca postojowe, a przy okazji udało się wydzielić kilka nowych, na czym bardzo zależało mieszkańcom. Ci jednak już w tamtym roku zwracali uwagę, że nie odczuwają, iż przestrzeni do parkowania przybyło, bo niektórzy kierowcy parkują byle jak, zastawiając więcej niż jedno miejsce. O wymalowanie linii wyznaczających miejsca parkingowe jesienią ub. r. prosił radny Marcin Magier (z klubu burmistrza), a ostatnio podobną interpelację, choć dotyczącą innej części parkingu, złożył radny Waldemar Białowąs (KO).

– Kierujący nie mając punktu odniesienia parkują pojazdy w różnych odległościach, pozostawiając wolne przestrzenie, które po zsumowaniu pozwoliłyby na pozostawienie na każdym z danych parkingów jeszcze 1-2 aut, co przy tak gęstej zabudowie jest bardzo cenne – argumentował radny, dodając, że problem dotyczy zwłaszcza parkingów na wysokości budynków 29, 33 i 35.

Odnosząc się do tego wniosku, Ratusz przekazał, że prace zostaną wykonane do końca sierpnia, w ramach gwarancji wynikającej z umowy na modernizację ulicy, ale jak przekazał nam radny malowanie linii ruszyło wcześniej, na krótko po złożeniu przez niego interpelacji. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here