Karate, nie tylko dla dzieci

To pierwsza publikacja edukacyjna o karate napisana z myślą o dzieciach, które mają marzenia i poszukują swojej sportowej pasji.
– Dzięki niej dziecko, wraz z główną bohaterką – Juną, poznaje swoje mocne strony i uczy się, jak pracować nad swoimi słabościami. Stopniowo poznaje tajniki sztuk walki i dowiaduje się więcej o sobie. Przeżywa pierwsze przyjaźnie, zawody sportowe, podejmuje pierwsze poważne decyzje – tak o książce „Karate, nie tylko dla dzieci”, której lubelska premiera odbyła się podczas XXV Mikołajkowego Turnieju, mówi autorka, Justyna Marciniak, wielokrotna mistrzyni świata, Europy i Polski, zawodniczka Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego.
Historia Juny jest oparta na autentycznych przeżyciach. Książka opatrzona jest pięknymi ilustracjami Jarka Kajdany. – To forma łatwo przyswajalnej, kompleksowej wiedzy dla najmłodszych: humor, informacje, prawdziwa historia. Publikacja pokazuje w przystępny dzieciom sposób, że wystarczy pracować każdego dnia nad swoimi marzeniami i być wytrwałym, aby je osiągnąć. Mam nadzieję, że projekt będzie inspiracją do ich rozwoju, i fizycznego, duchowego. To „prezent” ode mnie, po dwudziestu latach przygody z karate. Drogowskaz – przyznaje Justyna Marciniak.
Książka skierowana jest dla dzieci, ale nie tylko. – W końcu rodzice trenujących dzieci, będą mogli zrozumieć filozofię sztuk walki, którą posługują się instruktorzy. Poznają zasady i kulturę funkcjonującą w karate. Bez wątpienia pomoże im to znaleźć wspólny język z własnym dzieckiem. Trenerzy – w książce umieściłam specjalne przesłanie funkcji trenera. Każde dziecko, które przeczyta książkę, znajdzie nić porozumienia ze swoim trenerem, zrozumie, jak ważna jest to postać w jego treningu i jak wiele może osiągnąć, współpracując z nim. W książce bardzo mocno podkreślona jest etykieta i „dojo kun” czyli swoisty kodeks każdego karateki – podkreśla mistrzyni karate. Książka dostępna jest w sklepie internetowym Do Dzieci.pl, na stronie www.dodzieci.pl