Transport maszyn – na co zwrócić szczególną uwagę?

Transport maszyn przemysłowych wszelakiego rodzaju jest czynnością wymagającą posiadania szerokich kompetencji i kwalifikacji. Na co zwrócić szczególną uwagę i czym dokładnie charakteryzuje się powyższa usługa?

Maszyny przemysłowe – charakterystyka

Przemysł maszynowy jest jedną z pięciu gałęzi przemysłu elektromaszynowego, który w swoich założeniach wymaga znacznych nakładów kapitałowych oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Transport maszyn jest usługą bezpośrednio z nim powiązaną, oferowaną przez wiele profesjonalnych firm.

Do najpopularniejszych produktów omawianej dziedziny należą urządzenia:

 • budowlane – koparka, wózek widłowy, ładowarka, zwyżka, podnośnik bądź walec drogowy
 • rolnicze – snopowiązałka, kultywator, pług, siewnik, kombajn, ciągnik, przyczepa bądź rozrzutnik
 • wodne – łódź bądź motorówka
 • górnicze
 • włókiennicze
 • hutnicze

Każda z wyżej wymienionych maszyn wymaga zachowania odpowiednich środków bezpieczeństwa w trakcie użytkowania, w celu zachowania urządzenia w idealnym stanie przez długie lata. Ponad to w transporcie sprzętu tego typu również należy z maksymalną ostrożnością wykonywać wszelkie czynności. Z tego względu rozwiązaniem najlepszym z możliwych jest powierzenie tego profesjonalnej firmie oferującej usługi w postaci przewozu maszyn.

Do maszyn przemysłowych zalicza się wiele różnych typów urządzeń

Firmy korzystające z transportu maszyn

Z usługi, jaką stanowi przewóz maszyn, korzysta wiele mniejszych bądź bardziej rozbudowanych działalności gospodarczych. Ponad to, coraz częściej decydują się na nią osoby fizyczne, potrzebujące przewozu sprzętu w określone miejsce.

Najczęstszymi podmiotami korzystającymi z transportu maszyn są:

 • rolnicy
 • wypożyczalnie sprzętu
 • dealerzy
 • zakłady pracy
 • hurtownie
 • firmy budowlane
 • właściciele magazynów
 • osoby fizyczne

Z usługi transportu maszyn bardzo często korzystają właściciele gospodarstw rolnych!

Cennik usług

Z uwagi na wyjątkowość każdego zamówienia w zakresie transportu maszyn, niemożliwym jest ustalenie stałego cennika. W firmach w Rzeczypospolitej, średnia stawka za 1 kilometr w Polsce wynosi od 1,30 do 1,40 złotego, jednak w zależności od rodzaju przewożonego sprzętu, kwota ta może wzrosnąć bądź obniżyć się.

Każda działalność oferująca usługę w postaci transportu maszyn ustala indywidualną cenę dla danego zamówienia, w zależności od takich elementów jak:

 • długość trasy
 • gabaryt maszyny
 • waga sprzętu

Niezbędny sprzęt

W transporcie maszyn rolniczych, budowlanych bądź wózków widłowych, firmy wykorzystują profesjonalny sprzęt, świadczący o staranności wykonywanej pracy. W przypadku omawianych usług, urządzeniami najczęściej wykorzystywanymi są wysokiej jakości holowniki, dźwigi i podnośniki, które zapewniają bezpieczeństwo na każdym etapie przewozu sprzętu. Ponad to często stosowany jest tzw. transport HDS z użyciem pojazdów wyposażonych w zaawansowane żurawie przeładunkowe. Wyżej wspomniany rodzaj przewozu wykorzystywany jest zazwyczaj w transporcie maszyn budowlanych bądź wszelkiego rodzaju kontenerów.

Oprócz wspomnianych wyżej niezbędnych sprzętów, wykorzystywanych przez firmy w celu transportu maszyn, elementem fundamentalnym jeżeli chodzi o wysoką jakość oferowanych usług, jest zespół doświadczonych profesjonalistów. Pracownicy, którzy od lat praktykują wykonywanie usług załadunku, przewozu i rozładunku zadbają o to, aby przewożone urządzenia dotarły do miejsca docelowego w nienaruszonym stanie. Odpowiednio zabezpieczą Twój sprzęt, aby żadna z jego części nie wystawała poza obszar ładunku na lawecie oraz zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa na każdym etapie podróży.

Wykwalifikowani pracownicy zawsze świadczą o jakości danej firmy!

Bezpieczeństwo

W transporcie maszyn elementem fundamentalnym jest zachowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa. Zlecając zewnętrznej firmie przewóz takich sprzętów jak ciągnik, siewnik, przyczepa, koparka czy podnośnik, zwróć szczególną uwagę na tę kwestię. Firmy podchodzące z pełnym profesjonalizmem do oferowanych przez siebie usług, w zakresie swojej kompetencji zawsze uwzględnią posiadane przez siebie uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) na maszyny takie jak wózki widłowe, koparki czy podesty.

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze odpowiedniej firmy, oferującej usługę w postaci transportu maszyn, należy szczególną uwagę zwrócić na podejście do klienta. W zależności od tego, czy udzielane są mu odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, można zdecydować o jakości wykonywanych czynności w zakresie przewozu sprzętu.

Ponad to punktem obowiązkowym przed dokonaniem zamówienia, jest skrupulatne przeczytanie opinii na temat danej firmy, ze względu na fakt, iż klienci dzielą się tam swoim subiektywnymi odczuciami na temat danych usług. W dobie internetu wszelkie pozytywne bądź negatywne aspekty działalności zostaną natychmiastowo ujawnione w przestrzeni publicznej, dlatego warto poszukać w tym miejscu informacji. Sugestie znajomych również mogą okazać się nieocenione w wyborze odpowiedniej firmy zajmującej się transportem maszyn.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej firmy zajmującej się transportem maszyn nie jest łatwy, ze względu na wiele powyższych elementów, na które należy zwrócić przy tym uwagę. Od rozsądnej ceny po wysoką jakość wykorzystywanych w przewozie sprzętów i odpowiednie podejście do każdego klienta – wszystko to składa się na zapewnienia bezpieczeństwa transportowemu sprzętowi.

Jedną z takich działalności jest Speed Bus Dariusz Mazur, przyjmująca zlecenia zarówno z Lublina i okolic, gdzie znajduje się jej siedziba, ale również z terenu całej Polski. Od wielu lat firma ta oferuje swoim klientom usługę w postaci profesjonalnego załadunku, zabezpieczenia i rozładunku sprzętu, zachowując przy tym odpowiednie środki bezpieczeństwa na każdym etapie podróży. Ponad to przewożone ładunku objęte są ubezpieczeniem, o czym świadczy Polisa OC przewoźnika w wysokości 1 000 000,00 PLN. Transport maszyn jest czynnością wymagającą fachowego podejścia, dlatego pracownicy Speed Bus Dariusz Mazur posiadają uprawnienia na takie sprzęty przemysłowe jak:

 • Wózki widłowe
 • Ładowarki
 • Koparki
 • Zwyżki
 • Podesty

Powyższa działalność w przewozie maszyn wykorzystuje najwyższej jakości sprzęt, w tym holowniki zdolne do transportu każdego ładunku do 20 ton. Dostawa w terminie i profesjonalne podejście do klienta świadczą o jej niepodważalnej pozycji lidera na rynku, o czym świadczy wiele pozytywnych opinii na temat firmy Speed Bus Dariusz Mazur.

Speed Bus Dariusz Mazur
ul. Franciszka Kleeberga 7/45
20-243 Lublin
telefon komórkowy: 607804811

Artykuł sponsorowany

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here