Wicemistrz Europy w trójskoku będzie reprezentował AZS UMCS!

W czwartek Karol Hoffmann wraz z tatą, Zdzisławem, mistrzem świata z 1983 roku gościli w Centrum Historii Sportu w Lublinie. Sportowcy przekazali do zbiorów buty z kolcami, które bez wątpienia będą wspaniałą częścią ekspozycji lubelskiej galerii historii sportu. Spotkali się także z młodzieżą uprawiającą lekką atletykę.

Karol Hoffmann został nowym zawodnikiem sekcji lekkoatletycznej AZS UMCS Lublin. 30-latek, syn Zdzisława Hoffmanna, mistrza świata z 1983 roku to srebrny medalista Mistrzostw Europy w 2016 roku w Amsterdamie. Jest pierwszym tegorocznym wzmocnieniem klubu z Lublina.


Wcześniej Karol Hoffmann reprezentował barwy MKS Aleksandrów Łódzki. Na swoim koncie oprócz medalu ME, ma wiele sukcesów na arenie krajowej. Sześciokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski: dwa razy w hali, cztery razy na stadionie. Jego życiówka wynosi 17.16 metra i jest o 37 cm gorsza od aktualnego wciąż rekordu Polski taty!

K. Hoffmann Wystąpił także w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, gdzie zajął 12. miejsce. Podczas Halowych Mistrzostw Świata w 2014 roku był piąty.

W 2018 roku podczas Mistrzostw Europy w Berlinie trójskoczek doznał bardzo groźnej kontuzji. W eliminacjach zerwał ścięgno Achillesa. Leczenie potrwało kilka długich miesięcy. W kolejnych zawodach wystartował dopiero po 372 dniach przerwy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here