Cement Gryf z Pucharem Polski

Mocnym akcentem zainaugurowały sezon na krajowych matach reprezentantki MKS Cement Gryf Chełm. W I Pucharze Polski seniorek rozgrywanym w Raciborzu wywalczyły 5 medali, zdobywając tym samym Puchar.
Najlepszą formę w Raciborzu zaprezentowała liderka sekcji zapasów kobiet Katarzyna Krawczyk, która w swojej kategorii wagowej była bezkonkurencyjna. Chełmska zapaśniczka wygrywając swoje kolejne walki w decydującym pojedynku o złoty medal w imponującym stylu przez tzw. przewagę techniczną ( 11:0) pokonała mistrzynię Europy – zawodniczkę ZTA (Zgierz) – Roksanę Zasinę. Srebrne medale wywalczyły Katarzyna Kamińska, Ilona Sobczyńska i Anna Wawrzycka. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła Angelika Dytrych. Do tytułu najlepszej drużyny I Pucharu Polski seniorek przyczyniły się również punkty zdobyte przez Klaudię Szafrańską, Karolinę Wieczerzę (obie zajęły piąte miejsca), Zuzannę Zubowicz i Alicję Piersę (siódme lokaty). Trenerem zwycięskiej drużyny z Chełma był Igor Lobas, a kierownikiem ekipy Mieczysław Czwaliński.

W klasyfikacji klubów MKS Cement Gryf Chełm, z ogromną przewagą, zdobywając 167 punkty zajął I miejsce przed KS AZS-AWF Warszawa – 79 pkt. i MKZ Unia Racibórz – 68 pkt. Podczas dekoracji medalistek Polski Związek Zapaśniczy nagrodził pucharami najlepsze kluby 2016 r. Okazały puchar za zajęcie I miejsca w rankingu Klubowego Mistrza Polski w zapasach kobiet powiększył bogatą kolekcję chełmskiego klubu, który w ubiegłym roku obchodził swoje 50 lecie działalności.
Po rozegranym w Raciborzu Pucharze Polski w zapasach kobiet o medale w stylu klasycznym do lat 23 rywalizowali zapaśnicy. Z reprezentantów Cementu Gryf Chełm najlepsze przygotowanie techniczne i taktyczne wykazał uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie Kacper Troć, który do Chełma wrócił ze srebrnym medalem. Blisko podium byli Michał Łysomirski, Paweł Oleszczuk i Grzegorz Matysek, którzy ostatecznie zawody ukończyli na wysoko punktowanych piątych miejscach. Siódmą pozycję zajął Patryk Kamiński. (s)