Pszczółki odprawiły zespół z Gdańska z kwitkiem

Jovana Popović była najskuteczniejszą zawodniczką Pszczółek w sobotnim meczu. Zdobyła 18 punktów, notując 63,6% skuteczność rzutów z gry.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS wygrały czwarty mecz w sezonie w Energa Basket Lidze Kobiet! Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka pokonały przed własną publicznością w meczu 8. kolejki 81:63 sąsiada z ligowej tabeli, DGT Politechnikę Gdańską.

Jedynie pierwsza kwarta meczu była wyrównana, ba zespół gości nawet przez chwilę prowadził z Pszczółkami – 3:2 po trójce Alice Nayo, 7:5 po celnym lay-up Jenny Smith oraz 8:7 i 9:7 po wolnych Nayo. Jeszcze na minutę przed końcem tej części był remis 26:26. Trzy wykorzystane rzuty wolne przez Alexis Peterson i celna „dwójka” Zuzanny Sklepowicz pozowliły odskoczyć miejscowym na pięć punktów (31:26). Warto podkreślić świetną skuteczność gospodyń w kwarcie otwarcia (nie trafiły jedynie trzech rzutów za trzy).
Na początku drugiej kwarty nadal trwał festiwal strzelecki Pszczółek.

W pięć minut lubliniaki zaliczyły serię 9:0 i w 15. minucie było już 40:26! Tuż przed przerwą przewaga wzrosła aż do 22 punktów i można było już tylko zastanawiać się nad rozmiarami zwycięstwa.

– Myślę, że zasłużenie wygraliśmy. Możemy być niezadowoleni jedynie z naszej postawy w defensywie w pierwszej kwarcie oraz z gry na początku trzeciej odsłony. Może po prostu przy prowadzeniu 27 punktami zrobiłem zbyt dużo zmian w jednym momencie. Wszyscy ze mną na czele chyba pomyśleli, że już jest po meczu.

Jednak dzięki Martynie Koc Politechnika wróciła do gry. Widać, że to doświadczona reprezentantka Polski, która pokazała swoją klasę – powiedział na pomeczowej konferencji Krzysztof Szewczyk, trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – DGT Politechnika Gdańska 81:63 (31:26, 22:5, 15:10, 13:22)

Pszczółka: Peterson 17, Day 10 (10 zb.), Adamowicz 17, Popović 18, Labuckiene 4 – Sklepowicz 2, Duchnowska 3, Degbeon 10, Pawłowska, Trzeciak.

Politechnika: Hudson 14, Niedźwiedzka 4, Smith 2, Bujniak 13, Nayo 12 – Haryńska 3, Ostrowska 2, Strzelczyk 2, Koc 11, Duszkiewicz.

Sędziowali: Michał Chrakowiecki, Grzegorz Czajka, Michał Pietrakiewicz. Widzów: 734.