Puchar dla Motoru

Kapitanowie drużyny Motoru – Konrad Nowak (z prawej) oraz Tomasz Brzyski, zdobywca jednej z bramek – z trofeum za zwycięstwo w Pucharze Polski na szczeblu okręgu

Piłkarze trzecioligowego Motoru zdobyli Puchar Polski na szczeblu okręgu. W finałowym meczu podopieczni trenera Roberta Góralczyka pokonali w rzutach karnych Wisłę Puławy– spadkowicza z II ligi. Bohaterem sobotniego spotkania był Adrian Olszewski, bramkarz lubelskiej drużyny, który w serii obronił aż trzy strzały puławian!

Motor puchar za wygranie zmagań na szczeblu okręgu oraz awans do wojewódzkiego półfinału powinien zapewnić sobie bez konieczności rozgrywania dogrywki i rzutów karnych. Po pierwszej połowie lublinianie prowadzili bowiem z Wisłą już 2:0. Najpierw, w 21. minucie, po wrzutce Grzegorza Bonina z prawej strony, kapitalnym strzałem z woleja popisał się Tomasz Brzyski. Dziesięć minut później Konrad Nowak „obsłużył” Kamila Poźniaka, a ten bez problemów skierował futbolówkę do bramki gospodarzy.

W drugiej części meczu puławianie dość szybko wykorzystali dwa błędy lublinian i w 51. minucie doprowadzili do remisu. Obie bramki zdobył Szymon Stanisławski. Więcej goli już nie padło, a o zwycięstwie decydowały rzuty karne.

Wisła Puławy – Motor Lublin 2:2 pd. k. 1:3 (2:2, 0:2)

Wisła: Socha – Król, Pielach, Poznański, Litwniuk (46 Barański), Maksymiuk, Kobiałka (90 Popiołek), Zmorzyński (46 Zuber), Kacprzycki, Puton, Stanisławski (97 Żelisko)
Motor: Olszewski – Pajnowski, Waleńcik, Ranko, Gałecki, Cichocki (80 Pożak), Bonin (89 Sz. Kamiński), Brzyski, Poźniak, Nowak (66 Michota), M. Majewski (57 Paluch)
Bramki: 0:1 Brzyski 21, 0:2 Poźniak 31, 1:2 Stanisławski 50, 2:2 Stanisławski 51. Żółte kartki: Kacprzycki, Pielach (W.) – Brzyski, Michota (M.). Sędziował: Karol Iwanowicz (KS Lublin).