Rodzicu, zapisz mnie!

Specjalne zajęcia praktyczne dla przyszłych graficzek, spektakl rodzinny związany z twórczością Lema, a może wspólne robienie instrumentów muzycznych? Sprawdźmy, co w najbliższych dniach można znaleźć w programie dla najmłodszych odbiorców kultury.

Zacznijmy od wystawy, na którą zapraszają Warsztaty Kultury w Lublinie pt. „Lem”. To ekspozycja prac współczesnych artystów plastyków z całej Polski. Zinterpretowali oni dziesięć książek Stanisława Lema. W gronie twórców zainspirowanych twórczością pisarza znaleźli się: Jacek Ambrożewski, Katarzyna Bogucka, Robert Czajka, Tymek Jezierski, Weronika Lipniewska – Vera King, Karolina Lubaszko, Adela Madej, Łukasz Majewski – Tin Boy, Tomasz Opaliński i Urszula Palusińska. Drugą część ekspozycji stanowią wybrane kultowe grafiki Daniela Mroza, który przez lata współpracował z pisarzem, tworząc charakterystyczny czarno-biały kanon Lemowskich postaci. Dodatkowo grafiki są opatrzone kodami QR, które zawierają linki do audiobooków z wybranymi fragmentami powieści Lema, a te można odsłuchać podczas oglądania wystawy. Wstęp wolny.

Kiedy: od 15 listopada do 12 grudnia 2021, poniedziałek-piątek, w godz. 9-17. Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, patio.

Są i zajmujące warsztaty

„Małe Instrumenty – Koncert przyjazny sensorycznie” to spotkanie z twórcami bardzo oryginalnych instrumentów, a także interaktywna lekcja muzyki będąca niezwykłym przeżyciem na długo pozostającym w dźwiękowej pamięci. Muzycy koncentrują się na poszukiwaniach dźwiękowych w sferze profesjonalnych instrumentów o niewielkich rozmiarach, poniekąd dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy zaskakujących przedmiotów wydających dźwięki.

Obowiązują zapisy choć udział jest bezpłatny. Wydarzenie dla grup zorganizowanych 1-4 klasa szkół podstawowych. Obowiązują zapisy pod nr tel. 81 533 08 18.

Współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Kiedy: 19 listopada, godz. 11. Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro.

W ramach cyklu „Jak będę duża, zostanę… graficzką” proponujemy warsztaty pt. „Wewnętrzne źródło kreatywności”. Jakie znaczenie ma odczuwanie, obserwacja, uważność i gdzie szukać inspiracji do twórczości? Co mają wspólnego gesty i litery? Co to znaczy, kiedy na swoje logo wybieram małpę, a co jeśli wróbelka? WK zapraszają młodzież na warsztat-spotkanie, którego zadaniem jest skontaktowanie się z wewnętrznym źródłem kreatywności, otwarcie się na eksperyment, improwizację i dobrą zabawę. To zajęcia dla dziewcząt od 13 lat i ich przyjaciółek.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy przez formularz online. Kiedy: 20 listopada, godz. 11. Gdzie: WK przy ul. Grodzkiej , sala warsztatowa.

W tym samym cyklu…

Proponujemy warsztaty pt. „Lecimy w kosmos!” A lecą tam dziewczęta od 10 lat i ich mamy, babcie, opiekunki – lecą w kosmos z książkami Stanisława Lema. Podczas zajęć sprawdzą one, jak wygląda życie na stacji kosmicznej i na co muszą być przygotowane wybierając się w taką podróż. Dowiemy się też, jak wyglądają mieszkańcy innych planet i co myślą o Ziemi i jej mieszkańcach. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy przez formularz online. Kiedy: 27 listopada, godz. 11. Gdzie: adres jak wyżej.

Kolejne zajęcia są z cyklu Muzyka Plastyka – Małe Inne Brzmienia, ich tytuł: „Robimy i zdobimy ceramiczne grzechotki”. A jest to wielka rodzina instrumentów muzycznych. Co zawierają w środku? Jak je obsługiwać. Dzieci przekonają się na spotkaniu z animatorami, którzy zapraszają do wspólnego tworzenia ceramicznych grzechotek. To warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 3-6 lat z opiekunami. Udział w zajęciach jest bezpłatny, lecz i tu są zapisy za pośrednictwem formularza online, decyduje kolejność zgłoszeń. Kiedy: 21 listopada, godz. 13-14. Gdzie: adres jak wyżej – pracownia warsztatowa na parterze.

Marek Rybołowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here