Piorunująca mieszanka doświadczenia i młodości

W sobotnim meczu na Arenie Lublin z KSZO motorowcy swoją przewagę udokumentowali dopiero po przerwie

Piłkarze lubelskiego Motoru w pierwszym ligowym meczu pod wodzą nowego trenera Roberta Góralczyka, w sobotę na Arenie Lublin, pokonali 2:0 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Bramki zdobyli Grzegorz Bonin oraz młodzieżowiec, Szymon Rak.

Nowy szkoleniowiec, do niedawna będący asystentem selekcjonera Adama Nawałki, postawił w lubelskiej ekipie na mieszankę doświadczenia z młodością i nie pomylił się. Bramka zdobyta przez Raka nie była jedynym młodzieżowym akcentem sobotniego meczu.

Asystę przy trafieniu Grzegorza Bonina zaliczył bowiem Luigi D’Apollonio. Urodzony w 2001 roku boczny pomocnik po raz pierwszy miał okazję pokazać się lubelskiej publiczności i długo zapamięta swój debiut. W 64. minucie to po jego świetnym dośrodkowaniu na dalszy słupek, Grzegorz Bonin zdobył trzeciego w tym sezonie gola dla Motoru.

Druga bramka dla gospodarzy padła po błędzie defensywy KSZO. Długą piłkę źle wybijał obrońca i w sytuacji sam na sam z golkiperem gości znalazł się Michał Paluch. 24-letni napastnik dojrzał jednak dobrze wybiegającego Raka, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w pustej bramce.

Motor Lublin – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski  2:0 (0:0)

Motor: Olszewski – Michota, Ranko, Majewski, Wołos – Cichocki, Gałecki, D’Apollonio (70 Rak), Bonin (85 Kamiński), Brzyski – Paluch (79 Meskhiia).
KSZO: Zacharski – Jedlikowski (90 Sienniak), Kardas, Dybiec, Cheba – Kapsa (64 Bełczowski), Puton (70 Smuczyński), Burzyński, Madej, Łokieć (79 Ziółkowski), Grunt.
Bramki: 1:0 Bonin 64, 2:0 Rak 79. Żółte kartki: Majewski, Brzyski, Meskhiia (M.) oraz Puton, Burzyński, Łoieć (K). Sędziował: Michał Fudala (Brzesko). Widzów: 2634